شروع به کار

ایلیو در سال 1389 توسط سحر حسین نظری و مهرداد آقامیری به ثبت رسید و تاسیس شد . در ابتدا هدف از به وجود آمدن ایلیو ، تهیه و تولید شکلات با کیفیت بالا بود که به صورت دست ساز تولید می‌شد . بنابراین چندین سال در کشور بلژیک که مهد شکلات در دنیاست، توسط اساتید مجرب اروپایی ، به فراگیری این علم پرداختیم. پس از آن نوبت به وارد کردن مواد اولیه و ماشین آلات مورد نیاز رسید.
متاسفانه در همان سال‌های اولیه و در شروع کار خود، با چالش تحریم مواجه شدیم که در نتیجه آن، روزهای سخت و پرفشاری را سپری کردیم. با گذشت زمان و مواجهه با گرمای تابستان در تهران که گاه درجه حرارت به 40 درجه سانتی گراد نیز می‌رسید ، با افت شدید تمایل مردم به مصرف شکلات به دلیل گرمای هوا روبرو شدیم که در نتیجه آن، فروش این محصول با کاهش چشمگیری روبرو شد.
به همین جهت برای ادامه کار خود تصمیم گرفتیم که بستنی را نیز به سیستم خود اضافه کنیم، اما از آنجایی که همیشه به بهترین‌ها فکر می‌کنیم ، به تولید یک بستنی عادی راضی نشدیم. بنابراین این بار راهی ایتالیا شدیم و شروع به یادگیری دوره های ژلاتو نمودیم. تفاوت بستنی با ژلاتو در این است که در بستنی ایتالیایی (ژلاتو ) درصد چربی و شیرینی کمتر بوده و از بافت نرم تری نیز نسبت به بستنی معمولی برخوردار است.

ارائه محصولات مختلف

اولین مغازه شکلات ایلیو در خیابان دیباجی جنوبی بود که پس از یک سال به مجتمع مدرن الهیه واقع در خیابان الهیه نقل مکان کردیم. ایلیو اولین فروشگاه تخصصی خود در زمینه ژلاتو را در سال 1393 در مجتمع پالادیوم افتتاح کرد. همزمان با افتتاح فروشگاه خود در فودکورت پالادیوم ، از اساتید بنام ژلاتو از ایتالیا دعوت به عمل آوردیم تا به منظور تهیه فرمول‌های جدید و شروع تولید بستنی سافت به ایران بیایند. دکتر جان پائولو ولی با حضورشان در ایلیو ، تحولی بزرگ در تهیه و تولید ژلاتوی ایلیو به وجود آوردند.
همانطور که ایلیو کار خود را در مجتمع مدرن الهیه و پالادیوم با شکلات و ژلاتو ادامه می‌داد، از جانب مجتمع مدرن الهیه پیشنهاد تاسیس کافه ایلیو نیز داده شد. پس از بررسی های فراوان و دعوت از تیم طراحی ایتالیایی به نام ifi به ایران ، نقشه های کافه آماده شد و مجددا کلیه اقلام کافه از ایتالیا خریداری و وارد ایران شد و در نهایت کافه ایلیو راه اندازی گردید.
هدف از ایجاد کافه ، معرفی بیشتر محصولات ایلیو به مردم بود. سال‌ها به همین شکل گذشت ، تا اینکه به فکر پیدا کردن کارگاهی تولیدی در اطراف و نزدیکی تهران افتادیم. مکانی که در حال حاضر تولیدات ایلیو در آنجا انجام می شود ، یکی از مجهزترین و تمیزترین کارگاههای خصوصی در زمینه تولیدات مواد غذایی می باشد.